A Google Meet okosabb, élesebb frissítést kap, amelynek célja, hogy a következő videóhívásod sokkal személyesebbnek tűnjön, és kevésbé hasonlítson egy téglalapokkal telepakolt képernyőre.
A Google bejelentette a videóhívó platformjának egy átfogó frissítését, amely a „Dinamic Layouts” (~ „Dinamikus Elrendezések”) névre hallgat, amely próbálja újraértelmezni, hogy hogyan jelennek meg és hogyan érintkeznek a hívó személyek virtuális találkozók során. Mindez része annak a törekvésnek, hogy a hibrid találkozók emberibbé váljanak, mesterséges intelligenciával támogatott vizuális elemekkel és intelligens szobafelismeréssel az élvonalban. És remélhetőleg egy kicsit kevesebb kínos small talkkal is.
A legszembetűnőbb változás a „Portrait Tiles” (~”Porté Csempék”) formájában érkezik, amely mesterséges intelligenciát használ, hogy eltávolítsa a nem kívánt hátteret és szoros fókuszba helyezze a résztvevők arcát. Ennek célja, hogy csökkentse a zűrzavart, és tisztább jelenlétet adjon mindenkinek a képernyőn. A frissített elrendezési rendszerrel kombinálva a hívások hatékonyabban használják a képernyő területét, hogy eltüntessék az üres helyeket, és kiemeljék, ki beszél. Ha valaki kamerája ki van kapcsolva, a Meet most színes háttérmintákat alkalmaz a neveken lévő csempéken.
További frissítések közé tartozik a rögzített csempék maximális számának növelése háromról hatra, hogy több kontrollt biztosítson afelől, hogy mi marad fókuszban a hívás során. A nagyobb szobákat mutató csempék is hangsúlyosabban jelennek meg, ha a „Dinamic Tiles” (~”Dinamikus Csempék”) ki vannak kapcsolva, ami jobb láthatóságot jelent a híváson résztvevők számára. A „Self-view” (~”Saját nézet”) lehetőségek is megmaradnak a több hívás során, és új lehetőség nyílik arra, hogy a teljes videókat mutassák másoknak, ami fontos beállítás mindenkinek, aki jelnyelvet vagy más kommunikációs formákat használ.
Az egyik fejlettebb funkció, a „Dinamic Tiles” (~”Dinamikus Csempék”), egyedi csempéket adhat legfeljebb három helyszíni résztvevő számára. Egy mesterséges intelligenciával működő beszélőfelismerő rendszer automatikusan fókuszálhat arra, aki éppen beszél. A Face Match funkcióval párosítva, amely segít megjelölni a „Companion Mode” (~”Kísérő Mód”) módban csatlakozó résztvevőket, ezek a minőségi életjavító frissítések segítenek abban, hogy könnyebben lássuk, ki vesz részt a hívásban, ki beszél éppen, és ki van jelen egy olyan munkával kapcsolatos híváson, amit akár egy e-mailben is elintézhettek volna.
A frissítés most már minden Workspace felhasználó és személyes fiók számára elérhető. – írja a Digital Trends.
Kép forrása: Androidsis